Jak dlouho se léčí dítě s klíšťovou encefalitidou? A kolik mě to může stát?

Encefalitida u dětí může mít závažný průběh a může vést k trvalým následkům. Lékaři u dětí po prodělané klíšťové encefalitidě zjistili zhoršenou schopnost soustředění a nižší psychomotorické tempo, což může významně ovlivnit například školní výsledky dítěte.

 

Nejlepším postupem je prevence - očkování. Pro léčbu tohoto virového onemocnění totiž doposud neexistují účinné léky.

Je tedy nutná pozvolná rekonvalescence a ve většině případů i hospitalizace v nemocnici, často s doprovodem jednoho z rodičů. Což může výrazně zamávat s rodinným rozpočtem. Jak se nenadálým výpadkům příjmu vyhnout? Připojištění onemocnění encefalitidou dnes v rámci závažných chorob dětí i dospělých nabízí na trhu několik pojišťoven.

 

Jak to vypadalo v případě 5leté Elišky, které byla diagnostikována středně těžká encefalitida?

→ 3 týdny pobytu v nemocnici s doprovodem maminky

→ 10 týdnů domácí rekonvalescence

Dohromady 65 pracovních dní

Maminka Elišky mohla od státu čerpat jen 9 dní ošetřovného na dítě. Na zbývající období musela využít neplacené volno. Při hrubém příjmu 30 000 Kč tak přišla o 76 265 Kč (mzda plus zdravotní pojištění za dny neplaceného volna). Maminka si naštěstí Elišku už po jejím narození připojistila do své smlouvy u NN pojišťovny. Díky tomu jí NN vyplatila plnění v hodnotě 120 000 Kč, tj. 30 % ze sjednané pojistné částky 400 000 Kč. Ve výsledku byla dokonce v plusu o 43 736 Kč!

 

Zajímá Vás, které pojišťovny pokryjí Vašemu dítěti klíšťovou encefalitidu nejlépe?

To Vám poradíme u nás v Explicit Invest!

 

Barbora Stodůlková, Explicit Invest

Zpět do kategorie: Pojištění
Zobrazit detail služby: Pojištění